W dniu 21 marca 2017 roku Samorząd Uczniowski zorganizował obchody pierwszego dnia wiosny dla klas IV-VI. Każda klasa przygotowała wiersze i piosenki, była ubrana w wylosowany przez siebie kolor oraz malowała kwiaty wiosenne – które zdobią drzwi sal lekcyjnych, wprowadzając atmosferę wiosenną. Każda klasa prezentowała też „Panią Wiosnę” przed całą społecznością uczniowską.

Komisja w składzie: p. B. Synowiec, p. J. Sączek i p. S. Sandrzyk wytypowała zwycięzców.  I miejsce zajęła klasa VI a, II miejsce – klasa Va i III miejsce – IVb. Natomiast wyróżnienie otrzymała klasa Vb.

Klasa IVa została wyróżniona za pomysłowy ubiór w kolorze pomarańczowym, zaś wyróżnienie za „Panią Wiosnę” zdobyła klasa Vc, VIc i VIb.

Pani dyrektor Bogusława Pilch wręczyła dyplomy i słodki upominek.

Społeczność uczniowska radośnie i z humorem powitała kalendarzową wiosnę.

Do obchodów wiosny przyłączyły się również klasy I-III Szkoły Podstawowej.  Klasy pierwsze  a i b przygotowały  ciekawy  program słowno muzyczny.