Jak co roku odbył się w naszej szkole Dzień Patrona, czyli ks. Inf. Ferdynanda Machaya. Miało to miejsce we wtorek – 7 czerwca 2016. Ze względu na uroczystości związane z 450 – leciem Jabłonki, w tym roku miał nieco skromniejszy charakter niż zazwyczaj. W ten dzień Pani dyrektor Bogusława Pilch wraz z reprezentacją Samorządu Uczniowskiego – z uczennicami Aleksandrą Woźniak oraz Natalią Spytkowską złożyła wiązankę u stóp pomnika naszego Patrona. Następnie cała szkoła udała się do kościoła na uroczystą mszę o godzinie 12.00. W trakcie nabożeństwa ksiądz Zbigniew Kosowski przypomniał postać naszego Patrona. Przywołał jego dokonania i wspomniał wartości chrześcijańskie i narodowe, którym ksiądz Ferdynand Machay całe życie był wierny. Zachęcał także młodzież, aby korzystała z jego dorobku i podążała  śladem Patrona. Po mszy młodzież oraz nauczyciele rozeszli się do domów.