10 grudnia 2015 r. uczciliśmy pamięć o patronie naszej szkoły, Adamie Mickiewiczu.

Na scenie pojawił się barwny korowód postaci z bajek, ballad oraz „Pana Tadeusza”. W inscenizację wplecione zostały watki biograficzne z życia wieszcza.

Bohaterowie przestrzegali przed fałszywą przyjaźnią, krzywoprzysięstwem i obłudą. Między uczniami przechodził się pan Twardowski, zapraszając wszystkich do swojej karczmy „Rzym” na pyszne golonko. Do porządku przywoływała go uzbrojona w wałek pani Twardowska.

Na zakończenie pojawił się we własnej osobie sam wieszcz – Adam Mickiewicz, który podziękował za uwagę i życzył sobie i nam, aby jego księgi wciąż były znane i lubiane wśród żywych. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy szóstych i kilkoro dzieci z klasy czwartej c. prace nadzorowały pani Beata Synowiec i pani Anna Lenczowska. Część dekoracji przygotowała niezawodna pani Janina Sączek.