Uczniowie z klas II a i II b po raz pierwszy biorą udział w akcji „Pola Nadziei” organizowaną przez fundację im. Adama Worwy w Nowym Tagu. Pomysłodawcą pól żonkilowych jako symbolu nadziei była Sarah Grotrian ze szkockiej fundacji Marie Curie Cancer Care. Szukając formy, która dawałaby nadzieję choremu, że nie pozostanie sam w cierpieniu, zobaczyła pole żonkili. Uznała, że to jest właśnie to - kwiat, który wschodzi i rozwija się na wiosnę. Nasi uczniowie posadzili już cebulki żonkilowe, czekamy z niecierpliwością na wiosnę, kiedy żonkile zakwitną niosąc nadzieję dla chorych. Jednocześnie opiekunki oraz uczniowie dziękują Dyrekcji Zespołu Szkół, Gronu Pedagogicznemu i Rodzicom za wsparcie tejże inicjatywy.