Nowy rok szkolny 2015/2016 uczniowie Zespołu Szkół w Jabłonce rozpoczęli uroczystą Mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Jabłonce. Dalszy ciąg uroczystej inauguracji roku szkolnego odbył się a hali Zespołu Szkół, gdzie zgromadzili się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z rodzicami oraz nauczyciele. Pani dyrektor Bogusława Pilch przywitała wszystkich zebranych, a następnie skierowała słowa zachęcające do podejmowania nowych wyzwań, zapału do nauki i pracy, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Podczas swojego przemówienia kilka słów skierowała do rodziców, aby byli partnerami szkoły, wspierali działania szkoły ukierunkowane na bezpieczeństwo i dobro szkoły. Do nauczycieli i katechetów mówiła aby byli przewodnikami w zdobywaniu wiedzy i wychowawcami z powołania. Na nowy rok szkolny pani dyrektor życzyła uczniom wytrwałości, zdrowia i systematyczności, zaś nauczycielom aby mieli nadzieję dobrze spełnionego powołania. NASZA RADOŚĆ Z OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW MA ZA PODSTAWĘ PRAGNIENIE ZDOBYWANIA ICH SERC I UMYSŁÓW DLA POŻYTKU LUDZI I NA CHWAŁĘ BOGA.