Uczniowie Zespołu Szkół w Jabłonce rozpoczęli nowy rok szk. 2014/2015 Mszą św. w kościele parafialnym, po czym zgromadzili się w hali ZS, gdzie odbył się dalszy ciąg uroczystej inauguracji. Pani dyrektor Bogusława Pilch przywitała wszystkich zebranych, a następnie skierowała słowa zachęcające do podejmowania nowych wyzwań, zapału do nauki i pracy, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Podczas swojego przemówienia zacytowała słowa św. Jana Pawła II: „W Was jest nadzieja, ponieważ Wy należycie do przyszłości, a zarazem przyszłość do Was należy”. Uczniowie kl. V b pod kierunkiem wychowawczyni pani Marty Krawczyk przygotowali krótki program artystyczny, w którym oprócz wesołych wakacyjnych wspomnień znalazły się również te z 1 września 1939 roku. Rocznicę wybuchu II wojny światowej i pamięć o poległych uczczono minutą ciszy.